info@salarstone.co

  09181659424

  محلات-شهرک صنعتی صدریه،صدریه 6

Salar Group
گروه معادن و کارخانجات سالاری

گروه سالار با بیش از 50 سال سابقه، در حال حاضر به عنوان یک شرکت پیشتاز و نوآور در صنعت تولید انواع سنگ‌های طبیعی ساختمانی ایران است و از آن می توان به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین هلدینگ‌های ایران در زمینه صنعت سنگ ساختمان نام برد‌. گروه معادن و کارخانجات سالاربا بهره‌گیری از سرمایه فکری‌، مادی و معنوی مدیران و سهامداران این شرکت و دانش فنی روز و مهندسین و متخصصین ایرانی ومجموعه‌ای متشکل از ده‌ها معدن و 4 کارخانه مجهز به خط تایل و یک خط مکانیزه اسلب و با استفاده ازتجربه 50 ساله مسئولین، ماشین‌آلات مدرن و تمام‌ خودکار، بهره‌گیری از نیرو‌های جوان و متخصص، پتانسیل صادرات به تمامی کشورها را داراست‌.

معماری

گروه سالار با بهره گیری از مهندسین معمار خود در جهت طراحی و انتخاب بهتر سنگ های ساختمانی پروژه های شما بهترین مشاور همراه شما هست.

ماشین آلات مدرن

گروه سالار مجهز به بروزترین تجهیزات فرآوری و برش سنگ میباشد و میتواند با توجه به نیاز مشتریان محصولات در ابعاد مختلف مطابق با سفارشات درخواستی ارائه دهد.

نیروی کارآمد و مجرب

گروه معادن و کارخانجات سالاری با نیروی کار کارآمد و نظارت دقیق بر روند تولید، محصولاتی با کیفیت و مطابق سفارشات مشتری ارائه میدهد.

معدن غنی

گروه سالار با دسترسی به دهها معدن فعال و غنی نیاز تمام مشتریان خود را با سلیقه های مختلف می تواند تامین کند.

افتخارات و جوایز

بهره بردار نمونه معدنی استان مرکزی در سال 1396

افتخارات و جوایز

واحد نمونه صنعتی استان مرکزی در سال 1396

افتخارات و جوایز

پیشکسوت معدنی استان مرکزی در سال 1397

انواع سنگ‌های طبیعی ساختمانی

این سنگ‌ها در دسته‌های گوناگون و متنوعی نام‌گذاری می‌شوند که بعضاً نام معدن سنگ به عنوان اسم آن استفاده می‌شود. رایج‌ترین سنگ‌های ساختمانی عبارتند از:

سنگ تراورتن

تراورتن نوعی سنگ آهکی است که بافت ریز بلور داشته و متخلخل بوده و ساختار لایه لایه کندوئی مانند در تمام لایه‌ها دارد که حالت استالاکتیت‌های کوچکی را نشان می‌دهد.

بیشتر

سنگ مرمر

سنگ مرمر از گروه سنگ‌های دگرگونی است که بر اثر فشار بالا، گرما و واکنش های معدنی به وجود می آیند. این سنگ بر اثر تبلور مجدد سنگ های آهکی شکل می گیرد.

بیشتر

سنگ مرمریت

این سنگ از نوع سنگ‌های دگرگونی است. مرمریت ها را هم بر حسب مقدار کربنات منیزیم به نام‌های مرمریت کلسیتی، مرمریت منیزیتی یا مرمریت کلسیتی دولومیتی و دولومیتی می‌نامند.

بیشتر

سنگ چینی

سنگ چینی همان سنگ آهکی دگرگون یا مرمریت می‌باشد که دانه‌ها یا بلورهای تشکیل دهنده آن قابل رویت با چشم می‌باشد و به عبارت دیگر سنگ چینی به انواع مرمریت‌ها دانه ریزی اطلاق می‌شود .

بیشتر

مزایای پایدار کاربرد سنگ

در نمای ساختمان

ابتدایی‌ترین و حتی از لحاظ قدمت اولین وظیفه ایی که نما عهده دار گردید، حفاظت بود. انسان ها برای حفاظت از عوامل جوی و اقلیمی، برای خود فضایی را به نام خانه ایجاد کردند. عدم وجود منفذ در ساختمان گرچه جلوی باد، باران، گرما و سرما را می گرفت، ولی ساختمان را از نور و تهویه لازم محروم می‌کرد.

هرچه نیاز به این مواهب زیادتر شد، نیاز به ایجاد روزنه در دیواره ساختمان افزایش یافت و در نتیجه نیاز به پوسته دیگری با نام نما جهت حفاظت بیشتر، به وجود آمد.

بیشتر

چرخه سنگ

با بررسی چرخه سنگ می‌توانیم به منشاسه نوع سنگ اصلی پی ببریم و درباره نقش پدیده‌های مختلف زمین‌شناسی در تغییر و تبدیل یک دسته از سنگ‌ها به دسته دیگر اطلاعات لازم را بدست آوریم.

نوع اول: سنگ‌های آذرین سنگ‌های آذرین از سرد شدن و انجماد ماده مذاب به نام ماگما حاصل می‌شوند. این فرآیند که تبلور نامیده می‌شود، یا در اعماق زمین صورت می‌گیرد و یا پس از بالا آمدن مواد مذاب به سطح زمین- به صورت آتشفشانی- انجام شود.

نوع دوم: سنگ‌های رسوبی اگر سنگ‌های آذرین به سطح زمین را یابند، دستخوش هوازدگی می‌شوند که در آن تاثیر روزانه هوا سبب از هم پاشیدگی و تجزیه ذرات حاصل از هوازدگی به وسیله عوامل متعدد فرسایش مانند: نیروی ثقل، آب‌های جاری، یخ‌زارها، باد و امواج از جا کنده شده، حمل گشته و رسوب می‌کنند. این ذرات و مواد محلول که معمولا به صورت لایه‌های افقی در اقیانوس‌ها ته نشین شده رسوب نامیده می‌شوند و سپس تحت تاثیر سنگ‌زایی به سنگ تبدیل ‌می‌شوند. رسوبات بر اثر فشار حاصل از وزن طبقات بالایی خود فشرده شدهو یا بر اثر نفوذ آب و رسوب موادمعدنی در خلل و فرج آنها به سنگ‌های رسوبی تبدیل می‌شوند.

بیشتر

بالا